Grzyby

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - warsztaty-edukacyjne- dla dzieci -Poznaj grzyby unikniesz zatrucia
4 grudnia 2017

warsztaty-edukacyjne- dla dzieci -Poznaj grzyby unikniesz zatrucia

Powiatowy Inspektor Sanitarny wraz z pracownikami Oddziału Promocji Zdrowia zorganizował w dniu 01.12.2017 r., w godzinach od 10.00 do 14.00, warsztaty edukacyjne dla dzieci pracowników PSSE w m. st. Warszawie pt. „Poznaj grzyby unikniesz zatrucia”.
Dzieci wraz z opiekunami zwiedzały wystawę grzybów oraz nauczyły się ich nazw. Podczas prezentacji multimedialnej zdobyły wiedzę na temat budowy grzyba (na tablicy magnetycznej układano model grzyba), nauczyły się prawidłowych  zasad zbierania grzybów i stosownego zachowania się w lesie  oraz jak rozpoznawać grzyby jadalne i trujące. Dzieci wysłuchały piosenki „Rudy rydz” i wiersza „Grzyby” M. Konopnickiej”, następnie prowadzący warsztaty omówili z dziećmi ich treść (o jakim grzybie mowa, gdzie rósł, jakie grzyby pojawiają się w piosence i w wierszu). Każdy uczestnik wykonał kilka kolorowanek o tematyce bezpiecznego grzybobrania.

Czytaj więcej o: warsztaty-edukacyjne- dla dzieci -Poznaj grzyby unikniesz zatrucia
Przejdź do - Wystawa grzybów
8 listopada 2017

Wystawa grzybów

Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie we współpracy z Lasami Państwowymi zorganizował wystawę grzybów pt. „Poznaj Grzyby Unikniesz Zatrucia”.Wystawę przygotowano dla dzieci wieku od 5 do 9 lat. Jest ona połączona z warsztatami, podczas których pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia edukują na temat bezpiecznego grzybobrania oraz przekazują elementarną wiedze na temat prawidłowego zachowywania się w lesie.

Czytaj więcej o: Wystawa grzybów