Bulwary wiślane

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie mając na uwadze zdrowie mieszkanców stolicy, we współpracy z  Zjednoczonym Przedsiebiorstwem Rozrywkowym S.A w okresie wakacyjnym, na Bulwarach wiślanych zorganizował cykl warsztatów  edukacyjnych, na których warszawiacy odpoczywający na  Bulwarach  i  turyści zwiedzający Warszawę mogli  pozyskać więdzę merytoryczną od specjalistów PSSE w m.st. Warszawie na temat:

 w dniach: 15 lipca  i 5 sierpnia  2017r - Zasad Zdrowego Żywienia;

w dniach:  22 lipca i 19 sierpnia 2017r - Profilaktyki zażywania substancji psychoaktywnych, czyli tzw. dopalaczy;

w dniach: 29 lipca i 26 sierpnia 2017r - Profilaktyki chorób odkleszczowych.

w dniu :  7 pażdziernika 2017r - Bezpieczngo -grzybobrania.


Artykuły

Przejdź do - warsztaty-edukacyjne-na-bulwarach-wislanych-bezpieczne-grzybobranie
10 października 2017

warsztaty-edukacyjne-na-bulwarach-wislanych-bezpieczne-grzybobranie

7 października, w godz. 12.00 - 15.00 na Bulwarach Wiślanych. Pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i  Oddziału Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku edukowali mieszkańców Warszawy  na temat rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych oraz odróżniania grzybów jadalnych od niejadalnych i trujących. Działania te wzmocnione były  prezentacją modeli grzybów, rozdawnictwem materiałów edukacyjnych i wystawą plansz dydaktycznych.

Przejdź do - Warsztaty edukacyjne na Bulwarach wiślanych z  profilaktyki zażywania substancji psychoaktywnych, czyli tzw. dopalaczy
25 lipca 2017

Warsztaty edukacyjne na Bulwarach wiślanych z profilaktyki zażywania substancji psychoaktywnych, czyli tzw. dopalaczy

W sobotę  22  lipca i 19 sierpnia 2017r pracownicy Oddzialu Promocji Zdrowia  poprowadzili warsztaty z zakresu profilaktyki zażywania substancji psychoaktywnych, czyli tzw. dopalaczy. Dorośli  mogli przetestować narkogogle i alkogogle, które symulują skutki używania narkotyków lub alkoholu, pokonując specjalny slalom. Również mgli zobaczyć zmiany na organach wewnetrznych u osób zazywajacych substancję psychoaktywne - walizki edukacyjne.  Były też projekcje  projekcje filmów edukacyjnych: STOP Dopalaczom; Jak działają dopalacze; Jak działa marihuana.

Przejdź do - Warsztaty edukacyjne na Bulwarach wiślanych na temat  Zasad zdrowego żywienia
19 lipca 2017

Warsztaty edukacyjne na Bulwarach wiślanych na temat Zasad zdrowego żywienia

15.07.2017r. i 5.08.2017r pracownicy PSSE w m.st. Warszawie, Oddział Promocji Zdrowia prowadzili warsztaty z Zasad Zdrowego Żywienia dla mieszkańców Warszawy odpoczywających na Bulwarach Wiślanych. Na naszym stoisku dzieci i rodzice modli  komponować talerz zdrowia na podstawie Piramidy Zdrowia. Prowadziliśmy edukację  na temat wartości odżywczych produktów oraz roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Warszawiacy mogli zapoznać się z zasadami prawidłowego przechowywania żywności oraz uzyskać elementarną wiedzę lub zwiększyć posiadaną na temat zatruć pokarmowych. Również edukowaliśmy mieszkańców Warszawy z zasad bezpiecznego grzybobrania.

Przejdź do - Warsztaty edukacyjne na Bulwarach wiślanych  z profilaktyki chorób odleszczowych
11 września 2017

Warsztaty edukacyjne na Bulwarach wiślanych z profilaktyki chorób odleszczowych

W sobotę 29 lipca i 26 sierpnia 2017r pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia oraz Oddziału Epidemiologii poprowadzili warsztaty z zakresu profilaktyki chorób odkleszczowych. Podczas spotkań z osobami zainteresowanymi mówiono o zagrożeniu wynikającym z ugryzienia przez kleszcza. Omawiano różnice w przebiegu boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu. Przedstawiano mapy z terenami o zwiększonym zagrożeniu występowania kleszczy oraz z terenami największej zachorowalności na choroby odkleszczowe. Prezentowano również sposoby i technikach bezpiecznego usuwania kleszczy przy użyciu dostępnych na rynku urządzeń i narzędzi.