Lekki tornister

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

19 stycznia 2017

Piosenka do projektu "Lekki tornister"

UWAGA !

 

Wszystkie szkoły zakwalifikowane do udziału w projekcie edukacyjnym ”Lekki Tornister”, powinny pobrać ze strony internetowej PSSE w m.st. Warszawie  piosenkę o lekkim tornistrze, ponieważ nie ma jej na płycie CD dołączonej do podręcznika dla nauczycieli. Słowa do piosenki znajdują się na str. 15 ww. przewodnika dydaktycznego dla nauczycieli, który wraz z pakietem materiałów zostanie dostarczony do wszystkich Placówek biorących udział w projekcie maksymalnie do 27.01.2017r. przez pracownika PSSE w m.st. Warszawie.

19 grudnia 2016

Zalożenia kampanii

W grudniu br. rusza V edycja projektu informacyjno-edukacyjnego pn. „Lekki Tornister” organizowanego przez Fundację Rosa we współpracy, opartej na podpisanym porozumieniu z Departamentem Promocji Zdrowia, Biostatystyki i Analiz Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

 Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I-II na terenie miasta stołecznego Warszawy.

 Głównym założeniem projektu informacyjno-edukacyjnego pn. „Lekki Tornister” jest profilaktyka chorób układu ruchu i wad postawy wśród uczniów.

Cele tego przedsięwzięcia to:

  • dostarczenie dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom wiedzy i narzędzi, dzięki którym będą mogły dokonywać świadomego wyboru wpływającego na jakość życia;
  • zmotywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia oraz dbania o prawidłową sylwetkę;
  • zwrócenie uwagi na problem przeciążenia plecaków uczniów i związanych z nim wad postawy, a w konsekwencji bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc oraz schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.
Czytaj więcej o: Zalożenia kampanii